Obecně :

• Do turnaje bude přijato z kapacitních důvodů pouze maximálně šestnáct týmů.
  • Na soupisce každého týmu smí být maximálně 11 osob
  • Mimo níže uvedené výjimky se hraje podle aktuálních pravidel florbalu.
  • Kategorie MUŽI není omezena z hlediska úrovně účastníků. Jediným kritériem je věk - minimálně 14 let.
  • Kategorie AMATÉŘI je určena vyloženě pro amatérské florbalisty. Nemohou v ní tedy startovat hráči, kteří jsou v daný soutěžní ročník na soupiskách týmů z nejvyšších pěti soutěží pod hlavičkou Českého florbalu, plus nejvyšší juniorské soutěže. Konkrétně tedy nesmí startovat hráči Livesport Superligy, 1.ligy mužů, Národní ligy, Divize a nejvyšší regionální soutěže, plus CE Ligy Juniorů. Minimální věk účastníků v této kategorii je 13 let. V této kategorii mohou startovat ženy jakékoli soutěžní úrovně. Kompletně ženský tým může využít brankáře jakékoli soutěžní úrovně.
  • Každý účastník turnaje může nastoupit pouze za jeden tým *.
  • Všechny zápasy turnaje se hrají 4+1 (čtyři hráči v poli + brankář) na hřišti o rozměrech 32 x 16 metrů
  • Hrací čas: Všechna utkání turnaje se hrají 1 x 14 minut hrubého (stopuje se při brankách, vyloučeních a signalizaci rozhodčího + poslední minuta utkání). Stopujeme také po trojím písknutí rozhodčího. Naopak stopovat přestáváme při rozdílu skóre vyšším, než 5 branek.
  • Vyloučení: Ve všech úrovních turnaje se vylučuje místo dvou pouze na jednu minutu, místo čtyř na dvě a místo 10 na 5.
  • Time-out: Není k dispozici
  • Za vítězství se v základních skupinách udělují tři body, za remízu jeden, za prohru nula.
  • Při nerozhodnutém stavu v play-off rozhodují samostatné nájezdy. Tři na každé straně, při shodném stavu pak následuje náhlá smrt.
  • Na hrací plochu nebudou z důvodu bezpečnosti vypuštěny silně podnapilé osoby!
  • Sudí budou vzhledem k rozměrům haly přísněji posuzovat nebezpečné zákroky u mantinelů!
  • Čekací doba v případě nepřítomnosti týmu bude maximálně 3 minuty!
  • Pořadatel si vyhrazuje právo potrestat jakoukoli nedisciplínu nebo nevhodné chování narušující turnaj kontumací, popřípadě vyloučením z turnaje.
* - Případné vyjímky schvaluje pořadatel

_____________________________________________________________________

Herní systém turnaje :

- MUŽI i AMATÉŘI :

• Celkem 8 účastníků bude rozlosováno do dvou skupin po čtyřech týmech.
  • Ve skupinách se utká každý s každým (výhra 3, remíza 1, prohra 0  bodů).
  • Všechny týmy postupují do čtvrtfinále play-off, kde se utkají systémem 1A x 4B, 2A x 3B, 3A x 2B a 4A x 1B.
  • V případě remízy po normální hrací době (ve vyřazovacích bojích) následuje série tří nájezdů na každé straně a v případě shody i po nich náhlá smrt.

• Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu propozic v případě nutnosti s ohledem na bezproblémový průběh turnaje.